تبلیغات
هفت - آلزایمر

هفت

فیلم سازی در ایران

فیلم سینمایی «آلزایمر»‌ ساخته ‌احمدرضا معتمدی یکی از جوایز بخش مسابقه «آن سوی مدیترانه» پنجاه و هفتمین دوره جشنواره فیلم تائورمینا در ایتالیا را از آن خود کرد.

به گزارش خبرآنلاین، مراسم اختتامیه این دوره جشنواره تائورمینا شنبه شب در آمفی‌تئاتر یونان در جزیره سیسیل برگزار شد و نماینده سینمای ایران برنده جایزه ویژه هیئت داوران شد.

فرامرز قریبیان، مهدی هاشمی، مهتاب کرامتی و مهران احمدی و در «آلزایمر» بازی می‌کنند و داستان درباره زنی است که همسر خود را در تصادف از دست داده و هر سال برای یافتن او در روزنامه آگهی می‌دهد. از سوی دیگر مرد بر اثر تصادف دچار آلزایمر شده و...

جایزه اصلی بخش «آن سوی مدیترانه» که برنده آن با آرای عمومی انتخاب می‌شود، به فیلم هلندی «پروانه‌های سیاه»‌ به کارگردانی پولا فان در لوست رسید.

در بخش مسابقه اصلی جشنواره تائورمینا، فیلم مراکشی «روی سکو» اولین ساخته لیلا کیلانی سه جایزه اصلی را دریافت کرد. این فیلم برنده جایزه تورو طلایی بهترین فیلم شد و کیلانی هم جایزه بهترین کارگردان را گرفت.

جایزه بهترین بازیگر نیز به چهار بازیگر اصلی «روی سکو» اعطاء شد. داستان فیلم در طنجه روی می‌دهد و درباره چهار زن جوان است که زندگی خود را با دزدی‌های کوچک می‌گذرانند.

هیئت داوران این بخش شامل پاتریس لوکونت فیلمساز فرانسوی، یوسرا بازیگر مصری و مایا سانسا بازیگر ایتالیایی جایزه ویژه خود را به انیمیشن فرانسوی «گربه خاخام» اعطاء کرد.

جفری کاتزنبرگ، کوین اسمیت، الیور استون، الیا سلیمان، گوران پاسکالیه‌ویچ همین طور مونیکا بلوچی، جک بلک و ماتیو موداین از جمله تهیه‌کنندگان، کارگردانان و بازیگران مطرحی بودند که در این دوره جشنواره تائورمینا شرکت کردند.

پنجاه و هفتمین دوره جشنواره فیلم تائورمینا 11 ژوئن (21 خرداد) با فیلم انیمیشن «پاندای کونگ فو‌‌ کار 2» تولید استودیو دریم ورکس آغاز ‌شد و 18 ژوئن (28 خرداد) با فیلم ایتالیایی «صدای رزا» به کارگردانی نلو کوریل به پایان ‌رسید.‌

دبورا یانگ منتقد فیلم هالیوود ریپورتر مدیر برنامه‌های جشنواره تائورمینا است که از آن به عنوان چهارمین جشنواره معتبر ایتالیا پس از ونیز، تورین و رم یاد می‌شود


نوشته شده در سه شنبه 31 خرداد 1390 ساعت 08:14 ق.ظ توسط فیلم ساز نظرات |Design By : P I C H A K . N E T