تبلیغات
هفت - سال 90 سال خوبی برای فیلم ها پیشبینی میشود

هفت

فیلم سازی در ایران

«احمد شاهوند» مدیر مسئول سایت سینمایی «سی‌نت» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در مورد ارزیابی خود از اكران سینمای ایران در سال 1389، اظهار داشت: با بررسی مجموع فروش اكران تهران، 62 فیلم اكران شده در سال 1389 كه بالغ بر چهارده و نیم میلیارد تومان بود، میانگین فروش فیلم‌ها به عدد 235 میلیون تومان می‌رسد كه با این حساب همچنان سال 1388 به لحاظ میانگین فروش سال به مراتب بهتری بود.
وی در ادامه تاكید كرد: فیلم سینمایی «ملك سلیمان» ساخته شهریار بحرانی با اینكه با اختلاف هفتصد میلیون تومانی نسبت به فیلم دوم جدول فروش – «پوپك و مش ماشاءالله» ساخته ساخته فرزاد موتمن – در صدر جدول فروش قرار گرفت و تنها فیلم باشگاه میلیاردی‌ها سال بود، اما با این حال پایین‌تر از حد توقع و انتظار فروخت. همین طور با وجود تبلیغات فراوان، مجموع فروش فیلم سینمایی «دموكراسی تو روز روشن» ساخته علی عطشانی نتوانست حتی به مرز هفتصد میلیون تومان برسد.
شاهوند تصریح كرد: اكران تك سانس و اكران همزمان بیش از پانزده فیلم هم یكی از معضلات اكران امسال بود كه باعث عدم استقبال از فیلم هایی شد كه می‌توانستند حداقل گلیم هزینه‌های خود را از آب بیرون بكشند.
وی در ادامه در مورد اینكه چه اتفاقاتی در مدیریت سینما رخ داد به فارس، گفت: با مروری بر فیلم‌های به نمایش درآمده در جشنواره بیست و نهم فیلم فجر می‌توان به مدیریت سینما نمره قبولی داد، اگر و تنها اگر مدیریت درگیر اختلاف قدیمی و كهنه شده با خانه سینما كه نتیجه‌اش شاید توقف یك هفته‌ای فیلمبرداری فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی بود، نشود.
شاهوند در مورد برترین فیلم اكران سال 1389، بیان داشت: اكران فیلم سینمایی توقیف شده «آتشكار» ساخته محسن امیر یوسفی و اكران با كمترین سانسور فیلم سینمایی «هیچ» ساخته عبدالرضا كاهانی، نقطه عطفی در اكران سال 1389 بود و به نظر من به دلیل اینكه هیچ فیلم معركه‌ای بر پرده سینماهای تهران نرفت، اما «پرسه در مه»، «هفت دقیقه تا پاییز»، «طلا و مس»، «هیچ» و «كیفر» از فیلم‌های خوب و مطرح سال جاری بودند.
وی همچنین در مورد برترین برنامه و سریال سال 1389، خاطر نشان كرد: سریال «مختارنامه» را با اینكه قسمت‌هایی از آن را ندیدم، بهترین مجموعه تلویزیونی و «در مسیر زاینده رود» ساخته حسن فتحی را هم بهترین مجموعه مناسبتی سال 1389 می‌دانم.
همچنین فوتبال برتر و ویژه برنامه‌های جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی را بهترین برنامه تلویزیون می‌دانم و وجود برنامه «هفت» با اجرای فریدون جیرانی را با همه فراز و نشیب‌هایش و با وجود نقدهای سخت‌گیرانه و حرف‌های رك و بی‌پرده «مسعود فراستی» و با وجود اینكه با یك برنامه سینمایی ایده آل فاصله دارد، غنیمت می‌شمارم.
«احمد شاهوند» مدیر مسئول سایت سینمایی «سی‌نت» در پایان این گفت‌وگو در مورد این كه سال 1390 را چگونه پیش بینی می‌كنید، اظهار داشت: با ذكر این نكته كه سلیقه مردم ایران، غیرقابل پیش بینی است، سال 90 را سال شكست ركوردها می‌دانم. شكست ركورد تعداد تماشاچی فیلم‌ها، شكست ركورد مجموع فروش فیلم‌های اكران شده، شكست ركورد بیشترین فروش یك فیلم و حتی شكست ركورد ساخت فیلم‌های متوسط و بالای متوسط می‌دانم


نوشته شده در دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 ساعت 01:35 ب.ظ توسط فیلم ساز نظرات |Design By : P I C H A K . N E T