تبلیغات
هفت - جایزه جهانی سینمای ایران در سال 90

هفت

فیلم سازی در ایران

فیلم «لطفا مزاحم نشوید» به کارگردانی محسن عبدالوهاب، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم «فریبورگ» را دریافت کرد.
به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق اعلام پخش‌کننده‌ی جهانی فیلم، هیات داوران این جایزه را به‌واسطه نگاه دقیق و لطیف فیلم، فاصله درست دوربین با شخصیت‌ها و نیز
قصه روان مردم عادی در تهران امروز به همراه هفت هزار فرانک سوییس به کارگردان آن اعطا کرده است.
جایزه بزرگ جشنواره به فیلم «شاعری» ساخته فیلمساز کره‌ای، لی چانگ دونگ، اختصاص یافت.
بنا بر این گزارش، فیلم «لطفا مزاحم نشوید» در اولین حضور بین‌المللی خود در پانزدهمین جشنواره فیلم پوسان و در بخش غیررقابتی پنجره‌ای به سینمای آسیا در مهر ماه گذشته به نمایش درآمد و پس از آن در هجدهمین جشنواره فیلم دمشق، جایزه نقره را از آن خود ساخت.
بیست و پنجمین جشنواره فیلم «ماردل‌پلاتا» در آرژانتین، دوازدهمین جشنواره فیلم سینه مانیلا و پانزدهمین جشنواره فیلم کرالا، میزبان سومین فیلم بلند محسن عبدالوهاب بودند که در کرالا به عنوان فیلم افتتاحیه برای بیش از پنج هزار تماشاگر به نمایش درآمد.
هفتمین جشنواره فیلم دوبی نیز جایزه بهترین فیلم نامه خود را به عبدالوهاب اعطا کرد و در ادامه حضورها، فیلم در سه جشنواره فیلم‌های ایرانی در بوستون، واشنگتن دی سی و هونولولو در آمریکا به روی پرده رفت.
به گزارش ایسنا،بیست و پنجمین جشنواره فیلم فریبورگ سوییس در روز اختتامیه خود در روز شش فروردین، با اعطای جایزه ویژه هیات داوران ، اولین جایزه جهانی سینمای ایران در سال ۱۳۹۰ را به کارگردان فیلم داد.
این فیلم در ادامه حضورهای خود از تاریخ ۴ تا ۱۰ فروردین در سیزدهمین جشنواره فیلم‌هایی که اهمیت دارند در آمستردام و در روز ۱۰ فروردین در سینه کلوب ایرانیان ژنو به نمایش درآمد.
فیلم «لطفا مزاحم نشوید» که تاکنون ۱۲ حضور و سه جایزه جهانی داشته، توسط محمد احمدی و با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده و عرضه و پخش بین المللی آن نیز به عهده محمد اطبایی است.

نوشته شده در دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 ساعت 01:29 ب.ظ توسط فیلم ساز نظرات |Design By : P I C H A K . N E T